Citoid/Увімкнення сервісу Citoid у Вашій вікі

From MediaWiki.org
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Citoid/Enabling Citoid on your wiki and the translation is 53% complete.
Outdated translations are marked like this.
Other languages:
English • ‎Türkçe • ‎asturianu • ‎español • ‎euskara • ‎français • ‎italiano • ‎occitan • ‎português • ‎português do Brasil • ‎suomi • ‎svenska • ‎български • ‎русский • ‎українська • ‎հայերեն • ‎עברית • ‎العربية • ‎سنڌي • ‎فارسی • ‎پښتو • ‎मराठी • ‎ქართული • ‎中文 • ‎日本語

Citoid — це генератор автоматично заповнених цитувань, який автоматично створює заповнений шаблон цитування із онлайн-джерел, на основі URL або ж якогось академічного ідентифікатора на кшталт DOI, PMID чи PMCID. Запланована також підтримка ISBN.

Зараз він доступний як окрема функція у Візуальному редакторі, однак пізніше його використання уможливлять і для редактора вікірозмітки.

Citoid використовує перекладачів Zotero для трансформування посилання на сторінку у деталізовану інформацію.

VisualEditor - demonstration of auto-cite creation, flat-uk.png
Переглянути як GIF-анімацію

Крок 1: Увімкніть інструмент цитування

Сервіс Citoid використовує інструмент цитування у Візуальному редакторі. Цей інструмент вже увімкнений у більшості великих Вікіпедій, а також в багатьох менших проектах. Якщо інструмент цитування вже увімкнений, у меню «Джерело» можна побачити один або більше локальних шаблонів цитувань, на додаток до типів цитувань «Базовий» та «Повторне використання».

Якщо ж інструмент цитування не увімкнений, тоді Вам доведеться його увімкнути, перш ніж перейти до виконання наступного кроку.

Кожен шаблон цитування потребуватиме звичайного блоку TemplateData для того, щоб Візуальний редактор міг його використовувати.

Крок 2: Налаштуйте Citoid

Конфігурація розширення Citoid відбувається за допомогою спеціальних карт TemplateData, а також спеціальної сторінки зі специфічним кодом для сервісу Citoid. Дуже важливо виконати ці два кроки в строго такому ж порядку, в якому вони й подані тут.

Крок 2.а: створіть секцію з картами для Citoid у кожному з шаблонів цитувань 

Поля issn, isbn, author та editor потребують або одиничних [], або подвійних [[]] квадратних дужок у мапі для Citoid.

Оскільки Citoid має свій власний набір полів для кожного типу документу (зокрема, «журнал» у Citoid записаний як «publicationTitle», але як «journal» у шаблоні Template:Cite_journal), Вам доведеться додати спеціальну секцію TemplateData до відповідних шаблонів, аби вони працювали з Citoid. Такий особливий блок TemplateData забезпечить карту, що сполучатиме поля сервісу Citoid із полями відповідних шаблонів.

Якщо надати карті назву «Citoid», це дасть змогу сервісу Citoid дізнатися, яку саме карту шукати. У секції «maps» дозволяється використовувати нескінченну кількість карт із унікальними ключами. Зверніть увагу, що карти TemplateData можна переглядати лише в режимі редагування; їх не видно у таблиці TemplateData.

Найновіші секції «maps», сумісні з розширенням Citoid, перебувають у бета-версії Вікіпедії:

Крок 2.б: Налаштування спеціальної сторінки MediaWiki

Вам треба буде налаштувати спеціальну сторінку в просторі назв MediaWikiMediaWiki:Citoid-template-type-map.json. Ця сторінка поєднує власні типи сервісу Citoid (website, book, journalArticle) із відповідними шаблонами (Cite web, Cite book, Cite journal).

Вам треба поєднати шаблон цитування із кожним типом сервісу Citoid. Якщо для окремого типу не буде вказано жодного шаблону, Citoid не працюватиме. Тож краще підібрати неточний варіант, аніж залишити взагалі без шаблону. Наприклад, у Вашій вікі може не бути спеціального шаблону для цитування вкладишів в упаковці для DVD, тож у цьому випадку скористайтеся шаблоном для книги або відео. Можна використати загальний шаблон, як в en.wiki Template:Citation, який годиться для усіх типів, якщо для використаного Вами типу джерела немає окремого шаблону.

Зразок повідомлення простору назв тут: Citoid/MediaWiki:Citoid-template-type-map.json

Виправлення проблем

Citoid has disappeared from my wiki

Please report any outage on Phabricator, and see that task for a temporary workaround.

Нова кнопка цитування не з'являється на панелі інструментів

Кнопка Citoid на панелі інструментів

Коли Ви створюєте повідомлення MediaWiki на кроці 2.b, попереднє випадне меню цитування (File:VisualEditor_-_Cite_Pulldown-uk.png) у меню панелі інструментів має бути замінене новою кнопкою сервісу citoid. Якщо нова кнопка не з'являється на панелі інструментів, може бути проблема з MediaWiki:Citoid-template-type-map.json.

Якщо сторінка не існує локально або JSON на цій сторінці некоректний, тоді citoid не працюватиме. В іншому разі, Вам треба оновити кеш JavaScript.

З'являються пусті примітки

Пусті примітки з'являються зазвичай тоді, коли Ви намагаєтеся вставити шаблон цитування, який не має даних карт. Ця проблема виникає також, якщо шаблон має дані карт, але вони не досягають MediaWiki API. Якщо об'єкт карт наявний у блоці TemplateData в документації шаблону, спробуйте зробити в шаблоні «нульове редагування». Якщо це не спрацює, тоді може бути проблема з самою картою.

Citoid не розпізнає мій улюблений сайт і видає лише базову інформацію

Сервіс Citoid покладається на прекрасну спільноту Zotero у більшій частині «магії», оскільки перекладачі Zotero мають бути написані для кожного сайту. Ви можете переглянути список усіх перекладачів Zotero на https://github.com/zotero/translators. Зараз же Zotero найкраще підтримує англомовні джерела.

Нам потрібна Ваша допомога з покриттям інших сайтів. Ви можете написати власний перекладач Zotero. Почніть з пошуку існуючого перекладача подібного вебсайту і читання загальних інструкцій щодо розробки фреймворку на https://www.zotero.org/support/dev/translators/framework.

Dates are formatted differently on my wiki

Dates with full information (month, year, and day) are in ISO format, which is an international standard. If the community doesn't like the way this looks to the user, it is possible to edit the citation template to format the ISO dates to something that is standard in your language. For instance, you can add logic to the template such that if the date is detected to be in ISO yyyy-mm-dd format, the date is reformatted *to appear* to be dd/mm/yyyy on the page. However, if you do this, the underlying data (i.e. when you edit the wikitext, or the form in VisualEditor) will still remain the same.

Dates with only month and year are currently in English. See T132308.

Many language wiki templates (pl, it, en) don't accept xx-XX style language codes

See T115326 for the related task. See the thread at T97256 to learn how different wikis decided to workaround this limitation.

Див. також